Immár kétféle tengelytávval gyártják, öt- és hétüléses változatban érkezik az eddigi legszebb Hyundai városi terepjáró.
Igazi szuperatlétát mutatott be Pekingben Stephan Winkelmann, a Lamborghini elnöke.
Ingyenes terepvezetés lesz máj..
2012-04-24
Az előzetesen regisztrált jelentkezők a Ford Solymár off-road napján akár már sározhatnak is az új Ford Ranger-rel.

Összes rss hír

A Német Túraautó Bajnokság (DTM) hatodik, augusztus 3-i futamán a BMW M4 DTM világklasszis pilótái olyan csapatteljesítményt nyújtottak,

amilyenre huszonkét éve, az 1992-es hockenheimi szezonzáró óta nem volt példa: a BMW négyszeres győzelmet aratott! A 47 körös spielbergi futam célegyenesében Marco Wittmann mögött Augusto Farfus, Timo Glock és Martin Tomczyk száguldott át a kockás zászló alatt.

A BMW feljebb kapcsolt egy fokozatot és briliáns csapatteljesítménnyel túlszárnyalta az osztrák Red Bull Ringen elért tavalyi hármas győzelmét: a 2014-es DTM-szezon hatodik futamán, augusztus 3-án négy BMW végzett az élen, ami az eddigi legnagyobb bravúr azóta, hogy a bajor autógyártó 2012-ben visszatért a Német Túraautó Bajnokság mezőnyébe. Marco Wittmann, a BMW RMG csapat fiatal német pilótája a 4326 méter hosszú versenypályán megszerezte idei harmadik futamgyőzelmét, amivel tovább növelte előnyét a pilóták közti egyéni pontversenyben. Az egyéni pontversenyben 39 ponttal vezető Wittmann mellé a dobogóra, a BMW RBM csapat brazil, illetve a BMW MTEK csapat német pilótája, Augusto Farfus és Timo Glock állhatott még fel. A BMW Schnitzer csapat pilótája, Martin Tomczyk a negyedik helyre hozta be a 47 körös futam végén a BMW M4 DTM versenyautót, ami a német pilóta legjobb eredménye azóta, hogy 2012 augusztusában a harmadik helyen végzett a Nürburgringen.

Legutóbb huszonkét esztendővel ezelőtt, 1992. október 11-én, a szezonzáró hockenheimringi futamon ért el hasonlóan bravúros eredményt a BMW a DTM-ben, amikor az E30-as BMW M3 műszaki alapjaira épített versenyautók végeztek sorban az első öt helyen, a volán mögött Roberto Ravaglia-val, Johnny Cecotto-val, Joachim Winkelhock-kal, Franz Engstler-rel és Emanuele Pirro-val. A most vasárnapi, spielbergi futamon a BMW összesen 71 pontot szerzett, többet, mint eddig bármelyik futam alatt 2012-es visszatérése óta.

Bruno Spengler a tizedik rajtkockából vágott neki a Német Túraautó Bajnokság hatodik futamának, és pontosan erre a helyezésre is hozta be versenyautóját a 47 körös megmérettetés után. Joey Hand és Maxime Martin is bokszutca-áthajtásos büntetést kapott a futamon, amik után a tizenkettedik, illetve a tizennegyedik helyen értek célba. A BMW MTEK csapat portugál pilótája, António Félix da Costa a tizenegyedik körben egy technikai probléma miatt kénytelen volt feladni a versenyt. A futamot mintegy 47 500 néző követte figyelemmel élőben az osztrák Red Bull Ring lelátóin. A 2014-es DTM-szezon a Nürburgringen folytatódik augusztus 17-én.

„Történelmi győzelmet arattunk, ami az eddigi legnagyobb bravúr az 1992-es hockenheimi ötös győzelem óta, egyúttal a legjobb eredményünk, amióta visszatértünk a szériába” - fogalmazott a hatodik futamot követően Jens Marquardt, a BMW Motorsport igazgatója. „Szenzációsan versenyzett Marco Wittmann, Augusto Farfus, Timo Glock és Martin Tomczyk is, és annak fényében, hogy ők négyen épp a négy BMW M4 DTM csapatot képviselik, a szó szoros értelmében csapatteljesítményről beszélhetünk. Óriási dicséret illeti az egész csapatot és annak minden egyes tagját, hiszen egytől egyig első osztályú, tökéletes teljesítményt nyújtottak. Igazán erős verseny volt, nagyon szoros élbollyal, pláne a rajt utáni első körökben. Különösen azért fantasztikus ez számunkra, mert ezt a remek eredményt egy nagyon erős mezőnyben, rengeteg néző előtt értük el. Az ünneplés után azonban ismét a következő futamra, a Nürburgringre koncentrálunk, ahol igazi kihívás vár ránk” - tette hozzá az igazgató.

Nyomtatható változat Küldje el a cikket ismerősének Ugrás a lap tetejére

Sikeres szezonkezdet Csányi Ge..
2016-05-09

A H-MOTO Team pilótái tisztesen helytálltak a szezonnyitó futamaikon.